Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Вимоги до подання

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.

Керівництво для авторів

Журнал «Проблеми кріобіології і кріомедицини» публікує оригінальні та оглядові статті, короткі повідомлення, пов'язані з проблемами низькотемпературної біології та медицини, а також суміжних галузей науки.

До редакції подаються рукописи українською, російською або англійською мовою у двох примірниках, а також електронний варіант статті електронною поштою на адресу journal@cryo.org.ua або он-лайн з використанням цього сайту (Перейдіть за посиланням для подання рукопису он-лайн). Рукописи повинні відповідати наступним вимогам.

Текст друкується на аркушах формату А4 через півтора інтервали. Рекомендується використовувати редактор MS Word, шрифт Times New Roman, розмір шрифта – 14 pt, вирівнювання тексту за шириною. Обсяг оригінальної статті – до 12, оглядової – до 20, короткого повідомлення – до 5 сторінок українською та англійською мовами. (За погодженням із редакцією обсяг статті може бути змінений).

На початку статті вказується індекс УДК, нижче подається чітка та інформативна назва статті, ініціали та прізвища авторів, установи, в яких вони працюють або виконували дане дослідження. До статті додаються реферати українською та англійською мовами з описом мети, основних методів і результатів дослідження. Текст реферату складається близько з 1000 символів без пробілів. Він може представлятися окремо від статті і тому повинен бути зрозумілим без прочитання основного тексту. Після реферату наводиться до 10 ключових слів (словосполучень).

Оригінальна стаття ґрунтується на експериментальних результатах, теоретичних даних або описі розроблення методів. Рекомендується розділяти статтю на такі розділи: вступ, матеріали і методи, результати та обговорення, висновок або висновки. У вступі в загальному вигляді описується досліджувана проблема, її зв’язок із важливими науковими або практичними завданнями; аналізуються результати останніх досліджень і публікації, у яких було покладено початок розв’язання даної проблеми; виділяються невирішені аспекти; формулюється мета дослідження (завдання). Матеріали і методи, використані в роботі, описуються так, щоб за необхідності їх можна було відтворити. Результати та обговорення наводяться в одному або двох розділах залежно від логіки написання статті. Отримані результати слід описувати чітко і без дублювання даних на рисунках або в таблицях. У статті необхідно вказати виявлені закономірності без повторення усіх числових даних, наведених у графічних матеріалах. Усі представлені експериментальні дані повинні піддаватися статистичному аналізу. Обговорення статті супроводжується інтерпретацією і обґрунтуванням отриманих результатів. У кінці статті мають бути зроблені висновки (або висновок) за одержаними у даному дослідженні результатами і визначені подальші перспективи у цьому напрямку.

Коротке повідомлення, яке має вигляд стислого варіанту оригінальної статті, використовується для оперативного інформування про отримані результати без розгорнутого обговорення. Коротке повідомлення не має розділів, має містити не більше 3-х рисунків і/або таблиць і 10 літературних джерел.

Оглядові статті подаються після попереднього узгодження їх тематики з редакцією. Передбачається, що в оглядовій статті найбільш повно розкривається стан досліджень деякого актуального наукового питання в рамках тематики журналу.

У тексті обов’язково розшифровувати абревіатури під час їх першого згадування. Математичні та хімічні символи, рівняння і формули вводяться в текст статті за допомогою текстового редактора. Таблиці необхідно розміщувати на окремих сторінках у кінці статті, а примітки – безпосередньо під нею. Рисунки (ілюстрації) роздруковуються на окремих аркушах і поміщаються в кінці статті, їх електронні копії додаються разом зі статтею у вигляді окремих файлів. Ілюстрації виконуються в чорно-білому варіанті (градації сірого), фотографії, схеми подаються у вигляді графічних файлів у форматах eps, jpeg (jpg) або tiff без компресії, розмір зображення – не менше ніж 8 см за шириною, роздільна здатність – не менше 300 точок на дюйм (dpi). Збільшення на мікрофотографіях має бути зазначено у вигляді масштабного відрізка. Діаграми та графіки, виконані за допомогою програми MS Exсel, необхідно представляти у вигляді оригінального файла (.xls), у разі використання інших додатків – графічного файла. Формули, таблиці та рисунки нумеруються послідовно арабськими цифрами: (1); табл. 1; рис. 1. Окремі частини складових ілюстрацій позначаються прописними літерами (A, B, C тощо).

Під час підготовки ілюстрацій необхідно враховувати двомовний формат журналу: всі написи мають бути представлені українською та англійською мовами або позначені цифрами/латинськими буквами і розшифровані у підписі до рисунку. Не рекомендується без необхідності використовувати об’ємні графіки. Для побудови графіків потрібно використовувати товщину ліній не менше 1 точки (pt) та білий фон. Для всіх написів на графіках повинна бути застосована гарнітура Arial.

Список літератури слід розміщувати після основного тексту статті. Використані в роботі літературні джерела подаються в алфавітному порядку (спочатку кирилиця, потім латиниця). Після основного наводиться додатковий список джерел англійською мовою в алфавітному порядку. Література оформлюється згідно з Ванкуверським стилем. Номер посилання на джерело з основного списку вказується одразу після цитування в квадратних дужках, а посилання з додаткового списку подається поряд у круглих дужках. Не допускаються посилання на неопубліковані роботи (зокрема, дисертації та автореферати на правах рукопису). Опис джерела повинен містити такі відомості: прізвище та ініціали автора в оригінальній транскрипції, назву статті, журналу або книги; для періодичних видань – рік видання, том, номер випуску і сторінковий інтервал; для монографій – місце видання, назву видавництва, рік видання і загальна кількість сторінок.

Для прикладу

Стаття з журналу:

Основний список: Нарожний СВ, Розанова ЕД, Нардід ОА. Влияние низких температур хранения на белки__ инкапсулированные в альгинатные микросферы. Вісник проблем біології і медицини. 2018; (2): 206-9.

Додатковий список: Narozhnyi SV, Rozanova YeD, Nardid OA. [Effect of low-temperature storage on proteins encapsulated in alginate microspheres]. Visnyk problem biologii i medycyny. 2018; (2): 206–9. Russian.

Petrenko YuA, Rogulska OYu, Mutsenko VV, et al. A sugar pretreatment as a new approach to the Me2SO- and xenofree cryopreservation of human mesenchymal stromal cells. CryoLetters. 2014; 35(3): 239–46.

Книга:

Основний список: Атраментова ЛО, Утєвська ОМ. Статистичні методи в біології. Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна; 2007. 288 с.

Додатковий список: Atramentova LO, Utevska OM. [Statistical methods in biology]. Kharkiv: V.N. Karazin Kharkiv National University, 2007. 288 p. Ukrainian.

Частина книги:

Основний список: Бабийчук ВГ, Марченко ВС, Бабийчук ГА. Влияние охлаждения на структурно-функциональное состояние гематоэнцефалического барьера. В: Гольцев АН, редактор. Актуальные проблемы криобиологии и криомедицины. Харьков: ИПКиК НАНУ; 2012. с. 655–704.

Додатковий список: Johnson D, Ellis H, Collins P. Pectoral girdle and upper limb. In: Standring S, editor. Gray’s anatomy: the anatomical basis of clinical practice. 29th ed. Edinburgh (Scotland): Elsevier Churchill Livingstone; 2005. p. 799–942.

Електронний документ:

Основний список: Шевченко НО, Сомова КВ, Воліна ВВ, та ін. Динаміка активності та тривалості функціонування кріоконсервованих кріоекстракту, клітин та фрагментів плаценти в організмі експериментальних тварин. Морфологія [Інтернет]. 2016;10(2):93-8 [Цитовано 13.07.2018]. Доступно на: http://www.morphology.dp.ua/_pub/MORPHO-2016-10-02/16snooet.pdf

European Convention for the Protection of Vertebrate Animals used for Experimental and Other Scientifi c Purposes. European Treaty Series No. 123 Strasbourg, 18.III.1986. Strasbourg: Council of Europe; 1986. 53p. [Cited 01.02.2016] Available from: https://rm.coe.int/CoERMPublicCommonSearchServices/DisplayDCTMContent?documentId=090000168007a67b

Додатковий список: Hawkins VE, Takakura AC, Trinh A, et al. Purinergic regulation of vascular tone in the retrotrapezoid nucleus is specialized to support the drive to breathe. eLife [Internet]. 2017 Apr 7 [cited 2017 Nov 19]; 6:e25232. Available from: https://elifesciences.org/articles/25232

Патент:

Основний список: Гордієнко ЄО, Гордієнко ОІ, Гордієнко ЮЄ, Коваленко ІФ, Алексєєва ЛІ, винахідники; Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, патентовласник. Спосіб визначення щільності ймовірності розподілу еритроцитів за індексом сферичності. Патент України № 47910А. 15.07.2002.

Додатковий список: Ohlrogge JB, Benning C, Gao H, Girke TA, White JA, inventors; Board of Trustees Operating Michigan State University, assignee. Plant seed specific promoters. United States patent US 7,081,565. 2006 Jul 25.

У випадку виникнення питань під час підготовки рукопису до публікації редакція журналу надає консультативну допомогу.

До статті прикладається інформація про автора, з яким буде здійснюватися листування: прізвище, ім’я та по батькові (українською та англійською мовами), установа, посада і звання, а також поштова адреса, телефон, адреса електронної пошти.

Стаття, яка не відповідатиме зазначеним вимогам, повертається на доопрацювання.

Подані до редакції статті проходять рецензування. 


Будь ласка, ознайомтесь с нашою видавничою етикою.

Положення про конфіденційність

Імена та адреси електронної пошти, що буде введено на цьому сайті, будуть використані виключно задля забезпечення функціонування журналу, та не будуть використані з іншою метою або передані третій стороні.